Warto wiedzieć...

Warto wiedzieć...
Dobra obudowa komputera stacjonarnego

Dobra obudowa komputera stacjonarnego

Co powinno wyróżniać dobrą obudowę komputera stacjonarnego?
Zacznijmy od tego, że nie w przypadku każdej jednostki obudowa ma takie samo znaczenie i jest tak samo ważna - do komputera biurowego nie potrzebujemy dużej obudowy z czterema wentylatorami.
Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku komputerów stacjonarnych do gier - tutaj obudowa ma ogromne znaczenie - im lepsze rozmieszczenie choćby wentylatorów tym lepsze chłodzenie zapewniamy podzespołom - procesorowi, karcie graficznej, dyskom.
 


Najważniejsze cechy dobrej obudowy komputerowej:

  • optymalizacja pod kątem prawidłowego przepływu powietrza - wentylatory z przodu wciągają chłodzniejsze powietrze z zewnątrz, wentylatory na tyle i na górze obudowy odpowiadają za wyciągnięcie nagrzanego powietrza na zewnątrz.
  • możliwość montażu większej ilości dysków SSD / HDD
  • wielość obudowy - znaczenie ma jej wysokość jak i szerokość oraz długość - zbyt niska obudowa będzie powodowała m.in. problemy z wentylacją, w zbyt wąskiej czy zbyt krótkiej nie zamontujemy większych kart graficznych czy też większego chłodzenia procesora. Większa obudowa to również możliwość montażu wentylatorów o większym przekroju a to daje nam lepszy przepływ powietrza przy mniejszych obrotach a co za tym idzie szum dobywający się z obudowy jest mniejszy.
  • filtry przeciwkurzowe - szczególnie filtr umieszczony na dole obudowy pod zasilaczem jest przydatny - zatrzymuje dużą ilość kurzu, który dostał by się bezpośrednio do zasilacza. Dobrze, jeśli przed wentylatorami umieszczonymi na przodzie również mamy filtr - wtedy do wnętrza komputera dostaje się dużo mniej zanieczyszczeń.
  • przód obudowy wykonany z siateczki (mesh) - ogromne znaczenie dla ilości wciąganego powietrze z zewnątrz, dużo lepsza wentylacja
  • jakość materiałów wykorzystanych w obudowie - tutaj znaczenie ma choćby grubość blachy - im jest grubsza, tym mniejsze ryzyko wpadnięcia w wibracje, całość jest dzięki temu sztywniejsza, mniejsze ryzyko niepowołanych naprężeń płyty głównej.
Zapraszamy do kontaktu w przypadku chęci wymiany obudowy komputera stacjonarnego

Poniżej kilka zdjęć z zewnątrz oraz z wewnątrz komputera do gier.

Dane firmy

KOMP-ANIA Piotr Dalach

ul. Skrzatów 2/74
20-633 Lublin
LSM (okolice ul. Zana i ul. Filaretów)

NIP: 798 140 81 86
REGON: 061431340


Informacja

Ze względu na przyjętą formę działalności (serwis mobilny) siedziba firmy nie jest przystosowana do przyjmowania klientów. Gdyby jednak chcieli Państwo dostarczyć do nas sprzęt osobiście, bardzo proszę o wcześniejszy kontakt telefoniczny celem umówienia terminu.


Pobierz program do pomocy zdalnej


Wizytówka w Google

Zobacz naszą wizytówkę w Google:
KLIKNIJ TUTAJ