Warto wiedzieć...

Warto wiedzieć...
Skuteczny program antywirusowy

Skuteczny program antywirusowy

Wirusy to narzędzia do zarabiania dużych pieniędzy dla ich twórców, więc są stale rozwijane, wypuszczane są coraz to nowe odmiany, udoskonalane są metody ich rozprzestrzeniania. Stąd też programy antywirusowe muszą być stale udoskonalane, ich silniki muszą wyłapywać coraz to nowe zagrożenia.

Najczęstsza droga rozsyłania wirusów to wiadomości e-mail. Przykładowo mail od dostawcy prądu o zaległej fakturze, awizo od kuriera czy też informacja o zablokowanym koncie bankowym. We wszystkich tych wiadomościach może kryć się wirus, bywa bardzo ciężko rozróżnić, która wiadomość jest bezpieczna a która nie… Oczywiście najlepiej zachować podstawy bezpieczeństwa i nie otwierać załączników czy też nie klikać w linki od kuriera, jeśli nie czekamy na żadną paczkę, natomiast warto mieć również zainstalowane i skonfigurowane dobre oprogramowanie antywirusowe.

Kolejnymi drogami rozprzestrzeniania się wirusów są komunikatory internetowe, portale społecznościowe czy też same strony internetowe lub reklamy.


Jakie jest dobre oprogramowanie antywirusowe? Z doświadczenia nabytego przy usuwaniu problemów z oprogramowaniem komputerowym możemy powiedzieć, że dobry antywirus jest:

  • skuteczny - dobrze wykrywa i usuwa robaki typu malware, spyware, ransomware
  • stabilny - nie powoduje problemów z działaniem komputera, systemu, internetu
  • lekki - nie obciąża systemu operacyjnego
  • nie zawiera niepotrzebnych dodatków - program antywirusowy ma służyć w konkretnym celu a nie być programem, który będzie próbował robić wszystko i nic zarazem
  • działa jak najbardziej bezobsługowo - nie zadaje użytkownikowi zbędnych pytań, nie wyświetla dużej ilości komunikatów
  • posiada dodatkowe zabezpieczenie bankowości online
  • sprawdza bezpieczeństwo otwieranych przez użytkownika stron internetowychJako Mobilny Serwis Komputerowy polecamy, sprzedajemy i korzystamy z oprogramowania firmy F-Secure - założonej w 1988 roku w Finlandii, zajmującej się cyberbezpieczeństwem.

Program antywirusowy F-Secure SAFE posiada wszystkie wyżej wymienione cechy. Jakość i szybkość jego działania została potwierdzona m.in. nagrodami AV-TEST TOP PRODUCT 2020, AV-TEST BEST PROTECTION 2020, AV-TEST BEST PERFORMANCE 2020, AV-Comparatives ADVANCED+ Performance 2020

Blokowanie wirusów i innego złośliwego oprogramowania

Posiada wielowarstwowy system zabezpieczeń stworzony do blokowania w czasie rzeczywistym wirusów, koni trojańskich, oprogramowania wymuszającego okup i innych zagrożeń. Chroni zarówno przez istniejącymi, jak i nowo powstającymi zagrożeniami.

Dodatkowa ochrona bankowości online

Ochrona bankowości wykrywa połączenie ze stroną bankową lub rozpoczęcie procesu płatności online i aktywuje automatyczne dodatkowe środki bezpieczeństwa.

Blokowanie szkodliwych stron internetowych

Już w wynikach wyszukiwania użytkownik jest informowany za pomocą oznaczeń kolorami o tym, których stron internetowych unikać. Dodatkowo ogranicza dostęp do znanych witryn ze złośliwym oprogramowaniem bądź phishingiem.

Zoptymalizowany do gier i streamingu

Tryb gier optymalizuje ustawienia i funkcje zabezpieczeń systemu Windows zapewniając płynniejszą rozgrywkę.

Dane firmy

KOMP-ANIA Piotr Dalach

ul. Skrzatów 2/74
20-633 Lublin
LSM (okolice ul. Zana i ul. Filaretów)

NIP: 798 140 81 86
REGON: 061431340


Informacja

Ze względu na przyjętą formę działalności (serwis mobilny) siedziba firmy nie jest przystosowana do przyjmowania klientów. Gdyby jednak chcieli Państwo dostarczyć do nas sprzęt osobiście, bardzo proszę o wcześniejszy kontakt telefoniczny celem umówienia terminu.


Pobierz program do pomocy zdalnej


Wizytówka w Google

Zobacz naszą wizytówkę w Google:
KLIKNIJ TUTAJ