Warto wiedzieć

CZYSZCZENIE LAPTOPÓW

View the embedded image gallery online at:
https://pk64.pl/warto-wiedziec/blog#sigProGalleria576cfa6e6f

 

Systematyczne czyszczenie laptopów to jedna z najważniejszych czynności pomagających w przedłużeniu życia tego sprzętu komputerowego.

 

Zapobiega przegrzewaniu się jednostki powodującemu coraz głośniejszą pracę wentylatora, a z czasem prowadzącemu do wyłączania się laptopa a nawet jego uszkodzenia.

Więcej o czyszczeniu laptopów
 

 

CZYSZCZENIE KOMPUTERA STACJONARNEGO

View the embedded image gallery online at:
https://pk64.pl/warto-wiedziec/blog#sigProGalleria1ff32c27cf

 

Czyszczenie komputera stacjonarnego jest równie ważne jak czyszczenie laptopa. Tutaj również kurz i inne zanieczyszczenia powodują przegrzewanie się sprzętu, co w konsekwencji może prowadzić do uszkodzenia podzespołów komputera - płyty głównej, dysku twardego, karty graficznej, kości pamięci, procesora, zasilacza.
Pierwszym objawem przegrzewania się komputera jest coraz głośniejsza praca wentylatorów, w późniejszym etapie może dochodzić do zawieszania się systemu operacyjnego, programy mogą pracować coraz wolniej. Może również dochodzić do samoczynnego wyłączania się komputera.

 

Więcej o czyszczeniu komputera stacjonarnego
 

 

PRZYSPIESZANIE WINDOWSA


System operacyjny zaczyna pracować coraz wolniej. Programy otwierają się coraz dłużej. Sam Windows uruchamia się długo a kiedyś trwało to dużo krócej. Przyczyn może być mnóstwo - zarówno w oprogramowaniu jak również mogą to być problemy sprzętowe.

Zawsze warto zacząć od wyeliminowania potencjalnych problemów sprzętowych takich jak uszkodzony dysk twardy. Pominięcie tego problemu może prowadzić do utraty danych znajdujących się na takim urządzeniu a odzyskiwanie danych to często wydatek przekraczający cenę nowego dysku razem z instalacją Windowsa i przegraniem plików ze starego dysku.

 

Więcej o przyspieszaniu Windowsa
 

KOMPUTER SIĘ NIE URUCHAMIA


Zacznijmy od tego, że sformułowanie to może oznaczać wiele objawów (stanów w których może znajdować się sprzęt), które trzeba najpierw zidentyfikować.

 

Dużo Klientów dzwoni do naszego mobilnego serwisu komputerowego, oznajmiając, że "nie uruchamia się laptop" bądź "komputer nie chce się włączyć" i pyta ile by kosztowała naprawa.

Więcej o problemach z uruchonieniem komputera
 


naprawa komputerów Lublin, telefon alarmowy

Firmy, z którymi nawiązaliśmy współpracę

KOMP-ANIA Piotr Dalach Lublin

Opracowanie: Mobilny Serwis Komputerowy Lublin
Zabrania się kopiowania, używania i rozpowszechniania tekstu oraz zdjęć zawartych na stronie